מתכונים לפיצה באילת

סביר להניח שמספר המתכונים לפיצה עצום ורב באותה מידה כמו מספר האיטלקים הטוענים שהפציה שלהם היא המקורית והטעימה ביותר, לפחות. אך בבסיס זוהי אותה גברת בשינוי אדרת:

הבסיס לפיצה טעימה הוא כמובן הבצק. בין אינסופר המתכונים לפיצה, תמיד מדגישים את חשיבותו של הבצק להצלחת הכנת הפיצה: חשוב מאד להקפיד שהוא יהיה רך ושיתפח פעמיים, כמו גם שישכב לילה אחד במקרר וכך יהיה גמיש יותר בעת הכנות, לא יקרע ויתבשל עד שיגיע לפריכות מקסימלית.

ישנם שני סוגים עיקריים של פיצות (עליהם אפשר להוסיף כמובן את כל התוספות וליצור אינספור סוגים שונים של פיצות): פיצות עם בצק דקיק החייבות להיאפות על תנור אבן בחום עז (מעט מסטבך יותר, אבל ניתן לקנות אבן להכנת פיצה ברוב חנויות כל המטבח) ואלו, שלפי מספר המתכונים לפיצה המסבירים איך להכין אותן, קלות יותר להכנה ביתית, עם הבצק העבה

כל המתכונים לפיצה מדגישים גם את חשיבותם של חומרי הגלם איתם מכינים את המעדן הנהדר הזה, שנדמה שאין איש בעולם עולו שלא אוהב לאכול אותו, או שלא מתלקק בעודו נוגס ביס במשולש פיצה טרי וטעים, בעוד הגבינה הצהובה נוזלת ומשמחת במיוחד. ככל שחומרי הגלם יהיו איכותיים וטריים יותר, גם הפיצה שתיכנו תהיה טעימה יותר, עם ניחוחת עזים וטעם בלתי נשכח, לכן עוד לפני שהחלטתם איזו פיצה תנסו להכין, מבין המבחר העצום של המתכונים לפיצה שלפניכם, הכי חשוב שבעת הקניות תבחרו חומרי גלם משובחים, לדוגמה: קמח דורום לבצק, שמן זית איכותי לשימון התבנית, עגבניות טריות ובשלות לרוטב, גבינת מוצרלה טרייה או גבינת פרמז'ן אמיתית ואיכותית לעטיפת הפיצה ואם החלטתם להוסיף מרכיבים שונים כתוספת, אנא וודאו שהם טריים, אמיתיים ובאיכות גבוהה ביותר, שלא יקלקלו את הטעם העדין של הפיצה.

כשרוצים להכין פיצה ביתית כמובן שמומלץ להסתמך על מתכונים לפיצה אלו, אותם תוכלו למצוא בכל אתרי האינטרנט ולנסות, בקלות יחסית, להכין בבית ולפנק את המשפחה או החברים בפיצה "הום מייד" טרייה עם התוספות שאתם הכי אוהבים. יתכן כי ידרשו מספר ניסיונות עד שתיצא הפיצה המושלמת, אבל זה לחלוטין אפשרי, מאתגר ובעיקר- טעים!

באשר לפיצות קנויות- ישנן מספר עצום של פיצריות בחיינו, בכל עיר בעולם תוכלו למצוא מבחר נאה עד מוגזם של פיצריות, כשרובן מתגאות במתכונים לפיצה המקוריים שלהם, חלקם מתכונים איטלקיים אמיתיים העוברים בירושה, חלקם מתכוני "פיוז'ן" מודרניים, חלקם מתכונים לפיצה באילת העוברים במשפחה דורות על דורות ועוד. כל זה טוב ויפה, התחרות מביאה לרמה גבוהה מאד של פיצות, בכל צורה ובכל טעם בו תחפצו, לכם רק נותר לבחור, להזמין ולהתענג. בתיאבון!

tonino
Translate »
נגישות