פיצה מה זה?

קשה מאד, עד בלתי אפשרי, למצוא אדם בעולם היום שאינו יודע את התשובה לשאלה- פיצה מה זה?

לאורך ההיסטוריה וההתפתחות התרבותית שלנו, הפיצה הלכה ותפסה את מקומה כאוכל המהיר הפופולארי ביותר בעולם המערבי (לצד ההמבורגר), וזכתה לאינספור אינטרפרטציות, מתכונים, שינויים ואוהדים.

היסטורית הפיצה

מקור המילה פיצה מאיטלקית הוא פשטידה או עוגה. למעשה, מדובר בסוג של בצק או מאפה, עליו רוטב עגבניות טרי כשמעל הכל מפוזרת גבינה, לרוב מסוג מוצרלה. הפיצה הבסיסית והמוכרת ביותר, היא פיצה מרגריטה. מדובר בבצק שמרים מסורתי, עליו משוח שמן זין איכותי, רוטב עגבניות טרי ועשיר, גבינת מוצרלה משובחת ולקישוט, מעט בזיליקום. על פיצה זאת ניתן למעשה לשלב כל תוספת בה תחפצו ולהפוך את הפיצה למעדן הטעים ביותר עבורכם.

לארוך השנים התווספו סוגי פיצות חדשים ומגוונים כמו למשל פיצה ביאנקה, שהיא בעצם פיצה לבנה, ללא רוטב עגבניות ולרוב תלווה בשמן או פטריות כמהין,  פוקאצ'ה העשויה מאותו בסיס רק ללא הגבינה המותכת, קלצונה שהיא מעין פיצה סגורה (היכולה להזכיר סוג של סמבוסק) ובה תוספות רבות ומגוונות ועוד. כמו כן, התפתחו סוגים שונים של בצקים ומסורות בישול: מבצק דקיק ועד לבצק שמן במיוחד, אותו גם ממלאים בגבינה מותכת.

לפיצה שורשים ארוכים בהסטוריה, כשכבר במאה ה16 ישנו תיעוד לאכילתה באזור נאפולי שבאיטליה, כך שהיום, לאחר יותר מ500 שנים של היסטוריה, באמת קשה להאמין שיש מישהו שאינו מכיר את המאכל, או אינו יודע פיצה מה זה. 

התפתחות של מאכל זה נראית גם בצורת צריכתו השונות: בעוד שבתחילת הדרך, הפיצה בהחלט היתה מאכל רחוב מהיר, זול ובסיסי, הרי שהיום, לצד פיצריות הרחוב הדוגלות באותו קסם אהוב של מזון מהיר, זול, בסיסי ומנחם, ניתן למצוא מסעדות איטלקיות המגישות פיצה בעלת מתכון עתיק שעובר מדור לדור, תןך שמירה על אופן הכנה מסורתי ואיטי ואף ניתן למצוא אותן במסעדות גורמה, המגישות את הגרסה שלהן למאכל האהוב. במסעדות אלו הפיצה זוכה לכבוד רב, נעשית מהחומרים המשובחים ביותר וזוכה לטיפול מסור והדוק, בעודה הופכת למעדן אמיתי.

בפיצה טונינו, תמצאו את כל הסוגים והמינים של פיצות כל עוד זה טרי, חם, עם גבינה מבעבעת מעל וריח היכול לשגע את החושים, בעיקר כשאנחנו רעבים במיוחד. פיצה חמה ומשגעת אפשר כמובן גם להכין בבית וגם לקנות קפואה, אצלנו תוכלו להינות מפיצה אמיתית ומשביעה!

Translate »
נגישות