פיצריות באילת

תחום המזון והמסעדנות עבר כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות והתפתחות עצומה. שפים נהיים כוכבי רוק וסמלי מין, כולם מנסים להתקבל לתוכניות ריאלטי כדי להפוך לכוכבי ריאלטי, מסעדות נפתחות ונסגרות על ימין ועל שמאל, מבקרי מסעדות נהיים מושא לקנאה ובכלל, נדמה כי כולם מנסים לבטא את היצירתיות שלהם דווקא דרך הכלים והסירים, ללא הבדל דת, גזע, מין או מיקום. מצפון דרך תל אביב ועד אילת, כולם מנסים להמציא מחדש את הגלגל.

ודווקא עם כל ההתפתחות והמזון המגונדר, לנו, לפעמים בא קצת לחזור למקורות. לחזור לאכול אוכל רחוב פשוט יותר,טעים, טרי ומשביע. דוגמה מצוינת לכך היא זריחתה מחדש של תעשיית הפיצות. הבצק אמנם יכול להתשנות כמו גם התוספות, אבל בבסיס זוהי אותה פיצה ריחנית וטעימה שבפניה אי אפשר לעמוד.

לכל אחד יש את הפיצריה האהובה שליו, לא משנה באיזו עיר הוא מתגורר וללא קשר לכמות ההיצע של הפיצריות. אמנם מבחר הפיצריות בתל אביב גדול מעט ממבחר הפיצריות באילת, אך הקושי בבחירה הוא זהה, שכן זוהי אינה החלטה פשוטה.

הפיצריות באילת מציעות מבחר מגוון של אסכולות: חלק מהפיצריות באילת מגישות פיצה עם בצק דק דק כמו פיצה טונינו ובעוד ישנו מספר לא מבוטל של פיצריות באילת הדוגלות במתכון  בו בסיס הפיצה עצמו עבה למדי והפיצה עצמה כבדה יותר. סוגיית התוספות גם היא מעניינת, בעוד שפיצריות מסוימות נשארות עם התוספות ה"רגילות" (פלפל, תירס, זיתים, פטריות וכו') הרי שבמספר פיצריות באילת ניתן למצוא גם תוספות אקזוטיות יותר כמו אנשובי, ארטישוק, פלפל חריף או חצילים)

בין הפיצריות באילת ניתן למצוא את הרשתות הטעימות והמוכרות לצד פיצרייה גורמה מקומית כמו "פיצה טונינו ", שהרי הפיצריות באילת פזורות לאורך כך העיר ומושכות אליהן קהל רק של מקומיים ומבקרים.

פיצריות אילת

בעשור האחרון מסעדות הפיצה ובכללן גם רוב הפיצריות באילת מגישות עוד מטעמים איטלקיים בנוסף למשולשי הפיצה, כשבכמעט כל פיצריה תוכלו למצוא גם מינים שונים של פסטה (ספגטי, פנה, רביולי וכו'), סלטים (סלט טונה, סלט יווני, סלט גבינת עיזים וכו) כך שכולם יכולים למצוא לעצמם מה לאכול.

והרי אין דבר טוב יותר מלשבת בשמש החמימה של אילת, לבהות בים האדום ובעוברים ושבים המסתובבים ברחוב, להרגיש את תחושת החופש והרוח הנעימה ולנגוס במשולש פיצה עסיסי. ומי שמתעצל לגשת למסעדה בעצמו, מספר פיצריות באילת עושות גם משלוחים, שמגיעים גם לבתי המלון בעיר, כך שגם אם את אורחים באילת, תוכלו להינות ממגש פיצה שיגיע עד אליכם.

חשוב מאוד לדעת שבפיצה טונינו הפיצות כשרות למהדרין באילת

Translate »
נגישות